Бойд се отличи и в Лайпциг, гони 10-та рекордна титла в Бордо

0
682

Бойд Ексел (Австралия) стана победител в Световната купа по впрягове FEI™ 2022/23, провела се през изминалия уикенд в Лайпциг ( Германия). С невероятната си спортна форма, прекрасни коне и перфектно управление Бойд показа за пореден път на света, защо е най-награждаваният спортист по управление на впрягове с четири коня. Напрежението беше голямо в претъпканата от зрители зала, тъй като за първи път в серийте FEI Driving World CupTM 2022-23  австралиеца Ексел се изправи срещу тримата си най-близки съперници – холандския пилот Брам и белгиеца Грийс. И все пак Бойд удържа в грандиозен стил, за да спечели състезанието в неделя в два манша с чисто преминаване на трасето. Въпреки че в петък той стартира нестабилно и завърши с нехарактерното за него трето място зад действащия шампион Брам и Глен Гийртс. В неделя обаче нещата си дойдоха на място и Бойд  отсече пред медийте: „ Фокусът ми е върху финала в Бордо след седмица, където ще гоня 10-та рекордна титла. Победата в Лайпциг е чудесен начин да започа годината след един месец отсъствие в Австралия.“