Федерацията по конен спорт награди отличниците за 2022 година

0
820

Българската федерация по конен спорт (БФКС), отличи най-добрите състезатели за изминалата година в четирите дисциплини (прескачане на препятствия, обездка, издръжливост и всестранна езда) на тържествена церемония в хотел „ Санкт Петербург“, Пловдив.Президентът на федерацията Тодор Гергов и неговите заместници д-р Крум Рашков и Петър Чолаков в присъствието на представители от 35 клуба по конен спорт връчиха плакетите на най-добре представилите се ездачи с постижения през 2022 година на състезания у нас и в чужбина.В дисциплината Прескачане на препятствия първото място заслужи Ангел Няголов. С второ бе отличен ездача Ивайло Бонев, а Ивана Ангелова зае третото място. Четвърти и пети в класацията на БФКС станаха Ая Митева и Елиза Чолакова. В грациозната дисциплина Обездка, Дара Брезоева беше наградена с приз „ Състезател № 1“, следвана от Йоана Тодорова, Сияна Райкова , Красина Кръстева и Лидия Василева. В дисциплината Всестранна езда първото място за 2022 година спечели изключителния състезател Петър Марчев. Летисия Димитрова и Марин Димитрова попаднаха в призовата тройка. Добромир Петров и Йордан Йорданов заеха четвърто и пето място в класацията. Денис Фурлански безапелационно беше определен за победител в дисциплина Издръжливост. Николай Николов и Мирослав Боршош стахана втори и трети , а Иван Стойчев и Десислава Алексиева заеха четвърто и пето място .
За отбор на годината 2022, спечели тимът по прескачане на препятствия – юноши до 18 години.Няколко часа преди стилното тържество и церемонията за определяне на най-добрите състезатели, федерацията по конен спорт проведе среща с представителите на клубовете, на която бяха обсъдени спортния календар за 2023 г. и българското участие в международни турнири до края на сезона.