Българският състезател Ангел Няголов спечели Световната купа по конен спорт, проведена на наша територия

0
1075

Ангел Няголов спечели Световната купа по конен спорт проведена на конна база „Фригопан“, край Пловдив. След бараж на височина на изпитанието 155 см, Няголов постигна най-добро време без грешка в паркура. Така нашият талантлив ездач грабна Гран При и част от наградния фонд на обща стойност 25 хиляди евро.

Ангел Няголов

Трима състезатели преминаха без грешка паркура и титлата се реши след бараж между Ангел Няголов с Чакбол, Антон Дацински с Бамби и Даниел Букур от Румъния с Куасар. Румънският състезател обаче бутна едно препятствие, докато Няголов и Дацински бяха безпогрешни. Няголов направи по-бързо преминаване (37.35 секунди) и така грабна победата. За втора поредна година Ангел отмъква купата. Миналата година със същият кон Ангел Няголом мина чисто паркура за 87.56 секунди. Втори се класира Антон Дацински, а трети остана Букур. На шеста позиция в крайното класиране на Гран При се нареди Руслан Петков с Чаколино, а седми Ивайло Бонев с Каунт Ебони.

Антон Дацински

България взе и две отличия при юношите и девойки. В бараж между двама състезатели се определи победителят на паркура. Виктория Атанасова с Токсик Бой стана шампионка, а второто място остана за Елиза Чолакова с Джесика. На третата позиция завърши Мария Гимфус (Румъния) с Лорд Лео. Световната купа 2 звезди проведена в село Царацово, край Пловдив от 16 до 18 юни бе с общ награден фонд от 100 000 лева за всички изпитания.