Сезонът за нашите ездачи стартира с прескоци в Италия, очакваме първото наше състезание в Тракиец този уикенд

0
1319

Със силно представяне на български ездачи на турнир в Италия, започва новият спортен сезон. На международния турнир по прескачане на препятствия в Горла Миноре, Италия състезателят ни Ивайло Бонев с кон Каунт Ебони завърши на трето място в изпитанието за Гран при с височина на препятствията до 140 см. Победител в изпитанието стана германецът Михаел Юнг с кон Финет. Впечатляващо се представи и Ангел Няголов, който с кон Чакбол записа две 6-и места в Ранкинг паркур с височина на препятствията до 145 см и в Гран при до 155 см. С едно второ място ни зарадва и Аврора Чернева с Ескориал в паркур на височина 125см, а Елиза Чолакова с Джесика завърши 5-та в същото изпитание.След тази международна проява, още този уикенд у (26-27 март ) у нас най-запалените фенове на дисциплината ще могат да наблюдават турнира по прескачане на препятствия, който ще се проведе на конна база „Тракиец“ село Житница с общ награден фонд 8 500лв. Състезанието е част от официалния календар на БФКС и е първата спортна изява за 2022 г.