350 старта на първото за сезона състезание по прескачане на препятствия в конна база Тракиец

0
5307

130 коня от България, Сърбия и Македония се представиха на състезанието, което се проведе на 1 и 2 април в конна база „Тракиец“ в село Житница, като през втория състезателен ден в неделя, победител стана треньорът и състезател от отбора на домакините – Андрей Гочев.

Виж галерия със снимки тук.

Турнирът протече в 11 изпитания с общ награден фонд от 9500 лв.

В изпитание паркур за 6-годишни и по-възрастни коне – 125/130 см се отличи Таня Топачарова с кон Виктор, които се класираха на първо място с време 54.98 сек. Победният тандем остави след себе си добре познати имена от конния спорт като  и спортистът Светлин Иванв с кобила Диамант (56.53), екс селекционера Ивелин Вълев с кон Абудаби (58.85), Венцислав Изов с кон Херкулес (60.77), Антон Дицински с кобила Бамби (61.07) и други.

През 2017 г. конна база Тракиец ще домакинства още 7 състезания, които ще се проведат на:

• 5-7 май – Турнир Тракиец.
  • 15-18 юни – Държавно първенство Тежък клас и група Б.
  • 14-16 юли – Държавно първенство за деца, юноши и аматьори.
  • 24-27 август – Международен турнир CSI1*